Internat - dni wolne
Dnia 3 czerwca 2026 r. (środa) internat czynny do godziny 8:00.
W dniach 4-6 czerwca 2026 r. internat nieczynny.
Przyjazd wychowanków do internatu w dniu 7 czerwca 2026 r. (niedziela) od godziny 17:00.
Dni wolne
W dniach 11 - 12 czerwca 2026 r. organizujemy egzaminy zawodowe.
Te dni są wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w naszych szkołach.
W przypadku wystąpienia konieczności zapewnienia opieki dzieciom rodziców pracujących istnieje możliwość zorganizowania zajęć opiekuńczo-wychowawczych w świetlicy szkolnej i oddziałach przedszkolnych w godzinach 8.15 – 14.00. Zapisy, wyłącznie w formie deklaracji pisemnej, przyjmowane są w sekretariacie szkoły lub u wychowawców oddziałów. Deklaracje można pobrać w sekretariacie lub tutaj.
W tych dniach nie będzie obiadów. Proszę o przygotowanie posiłków dla dzieci adekwatnych do czasu ich pobytu w szkole.
Na straganie
Olimpiada Sensoryczna Przedszkoli 2026
Wizyta w domu Pani Zuzanny Wierusz
Mieliśmy zaszczyt gościć w domu Pani Zuzanny Wierusz, żony naszego patrona Lecha Wierusza. W ramach obchodów Miesiąca Świadomości Autyzmu wręczyliśmy Pani Zuzannie statuetkę „Przyjaciele Niebieskich Motyli” jako wyraz wdzięczności i uznania dla osób, które swoją postawą, sercem i zaangażowaniem wspierają działania na rzecz osób w spektrum autyzmu.
Pani Zuzanna przekazała serdeczne pozdrowienia całej społeczności szkolnej.
Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i życzliwość. Pani Zuzannie życzymy dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.
Podziękowania za zbiórkę darów rzeczowych
Ośrodek składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację oraz udział w zbiórce darów rzeczowych. Dzięki Państwa wsparciu i otwartym sercom udało się zgromadzić wiele potrzebnych rzeczy, które znacząco wesprą naszych podopiecznych.
Szczególne podziękowania kierujemy do Poczty Polskiej – oddziałów w Świebodzinie, Lubrzy, Skąpem, Szczańcu, Zbąszynku oraz Łagowie – za zaangażowanie, pomoc i wsparcie w przeprowadzeniu zbiórki.
Akcja została zrealizowana w ramach programu „Pocztówkowa mapa dobra” – ogólnopolskiego programu społecznego realizowanego we współpracy z Pocztą Polską S.A.
Każdy przekazany dar jest dla nas niezwykle cenny i stanowi wyraz solidarności oraz troski o innych. Dziękujemy za okazaną życzliwość i chęć niesienia dobra.
