W grudniu nasza szkoła i przedszkole wzięły udział w akcji charytatywnej "Paczuszka dla Maluszka". To bożonarodzeniowa akcja, do której zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są instytucje takie jak: domy dziecka, domy samotnej matki czy hospicja. My postanowiliśmy wesprzeć Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górze, które prowadzi swoje działania w województwie Lubuskim. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego zajmującą się wszechstronną opieką nad dziećmi potrzebującymi pomocy.
Tajemniczy Mikołaju, dziękujemy za niespodzianki, które zostawiłeś dla naszych uczniów! Twoja pomocna dłoń i anonimowy gest sprawiły, że uwierzyliśmy w magię świąt i moc bezinteresownego dawania. Życzymy Ci tyle samo radości, ile Ty podarowałeś naszym dzieciom.
Spotkanie opłatkowe w SOSW w Świebodzinie to wyjątkowy czas wspólnego świętowania. Dziękujemy naszym emerytowanym pracownikom za obecność, uśmiech i cenne wspomnienia, którymi dzielili się z nami.
W ramach ministerialnego programu „Wyjście z Klasą” uczniowie szkoły branżowej I stopnia oraz szkoły przysposabiającej do pracy uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Zielonej Góry. Program obejmował wizytę w Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodniczym, podczas której uczniowie zwiedzali ekspozycje oraz brali udział w zajęciach dedykowanych pt. „Świat gadów”. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Etnograficzne w Ochli, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach malowania na szkle oraz zwiedzali muzeum z przewodnikiem. Wyjazd stanowił wartościowe uzupełnienie procesu dydaktycznego i sprzyjał poszerzaniu wiedzy, rozwijaniu zainteresowań oraz kompetencji kulturowych uczniów obu szkół.
Zadanie zostało zrealizowane przez Powiat Świebodziński ze środków budżetu państwa w wysokości 10000 zł na podstawie umowy nr MEN/DK/1564 z dnia 13 listopada 2025 roku w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pod nazwą „Wyjście z klasą”.