Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
im. Lecha Wierusza w Świebodzinie

  • Skocz do głównej treści strony
  • Skocz do menu nawigacyjnego i logowania
  • Skocz do dodatkowych informacji

Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

Jesteś tutaj: Start
  • Strona startowa
  • Standardy Ochrony Małoletnich
  • Podręczniki 2025-2026
  • Stołówka szkolna - jadłospis
  • SOSW w Świebodzinie
    • Statut, regulaminy i inne dokumenty ośrodka
    • Historia Ośrodka
    • Materiały Rady Pedagogicznej
    • Dla nauczycieli / wychowawców
    • Hymn SOSW
  • Wychowanie i profilaktyka
  • Rada Rodziców
  • Nauczyciele
  • Zajęcia wczesnego wspomagania
  • Przedszkole Specjalne
  • Szkoła Podstawowa
  • Branżowa Szkoła I Stopnia i Szkoła Przysposabiająca do Pracy
    • Zawody w BS
    • Szkoła Przysposabiająca do Pracy
  • Świetlica
  • Grupy wychowawcze (Internat)
  • Zajęcia Rewalidacyjno-Wychowawcze
  • Stowarzyszenie Świebodziński Parasol Nadziei
  • Dla uczniów i rodziców
  • Aktywna tablica
  • Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Świebodzińskim
  • Partnerstwo „Rodzina Razem”
  • Sale i metody terapeutyczne
  • Laboratoria przyszłości
  • Pasje naszych uczniów
  • Publikacje nauczycieli
  • Olimpiady Specjalne
  • Fundusz socjalny i pomoc zdrowotna nauczycieli
  • Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - Termomodernizacja budynku SOSW
  • Zasady przetwarzania danych osobowych
  • Deklaracja dostępności
  • Cyberbezpieczeństwo
  • Kontakt
  • Zarządzanie plikami cookies

Wyjście z klasą - wycieczka do Torunia

Miło nam poinformować, że nasza placówka wzięła udział w ministerialnym przedsięwzięciu „Wyjście z klasą” - klasy szkoły podstawowej wzięły udział w wycieczce do Torunia. Wspólnie obejrzeliśmy spektakl teatralny „Gdzie jest Baku?” w Teatrze Lalek Baj Pomorski, wzięliśmy udział w warsztatach pieczenia i dekorowania pierników w Żywym Muzeum Piernika oraz zwiedziliśmy Dom Mikołaja Kopernika.

Zadanie zostało zrealizowane przez Powiat Świebodziński ze środków budżetu państwa w wysokości 13000 zł na podstawie umowy nr MEN/DK/1564 z dnia 13 listopada 2025 roku w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pod nazwą „Wyjście z klasą”.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z klas I-VIII szkół podstawowych z miejscowości poniżej 50 000 mieszkańców pt.: ,,Spotkania ze sztuką” (edycja 4)

W listopadzie br. uczniowie klas 2/3B, 4/5A, oraz 4/5B na zajęciach z arteterapii wzięli udział w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży z klas I-VIII szkół podstawowych “Spotkania ze sztuką”, edycja 4. Tematem tegorocznej edycji była własna interpretacja twórczości Vincenta van Gogha. Organizatorem konkursu jest Fundacja PGE, z siedzibą w Warszawie.

5 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Nadesłano łącznie 3 254 prace z całego kraju, jury obradowało przez dwa dni, wyłoniło laureatów w trzech kategoriach wiekowych; klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII.

Nagrodą główną konkursu są wycieczki do jednego z siedmiu muzeów narodowych w kraju dla autorów najciekawszych prac i ich klas. W tym roku są to: Muzeum Narodowe w Warszawie, Gdańsku, Lublinie, Krakowie, Wrocławiu, Kielcach i Szczecinie. Do każdego z nich pojedzie po 30 klas z całej Polski. Wycieczki laureatów rozpoczną się już w marcu przyszłego roku.

W gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Oliwier Mieżeń z klasy 2/3B oraz Adam Korkiewicz z 4/5B. To właśnie oni i ich klasy pojadą wiosną do Muzeum Narodowego we Wrocławiu na lekcję muzealną ich życia. 😊

Gratulujemy młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Weiss-Zjawin

Czytaj więcej...

Mikołaj(e) w naszej szkole!

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe

Jarmark Bożonarodzeniowy Gminy Świebodzin

W sobotę, 6 grudnia, wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Gminę Świebodzin na Placu Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Policjantem

Dnia 8 grudnia 2025 r. w auli naszej Szkoły odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Policji. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej, Branżowej Szkoły I stopnia oraz klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
Tematem spotkania było "Bezpieczeństwo w drodze do szkoły, bezpieczny powrót do domu oraz bezpieczne zachowania na terenie szkoły”.
Za współpracę i przekazanie w przystępny sposób wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie poprawnych wzorców i zachowań społecznych wśród naszych uczniów BARDZO DZIĘKUJEMY.

Czytaj więcej...

Andrzejki w przedszkolu

Czytaj więcej...

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością 03.12.2025

Czytaj więcej...

Strona 6 z 56

  • start
  • Poprzedni artykuł
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Następny artykuł
  • koniec
Zamknij informacje

Dodatkowe informacje



E – dziennik


Odnośnik


Partnerstwo RODZINA RAZEM
Odnośnik

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Ośrodka na ePUAP: /SOSW_SWIEBODZIN/SkrytkaESP

PROSIMY
O PRZEKAZANIE
1,5% PODATKU

KRS 0000169865

Należy wpisać cel przekazania:

STOWARZYSZENIE ŚWIEBODZIŃSKI PARASOL NADZIEI


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...