Miło nam poinformować, że nasza placówka wzięła udział w ministerialnym przedsięwzięciu „Wyjście z klasą” - klasy szkoły podstawowej wzięły udział w wycieczce do Torunia. Wspólnie obejrzeliśmy spektakl teatralny „Gdzie jest Baku?” w Teatrze Lalek Baj Pomorski, wzięliśmy udział w warsztatach pieczenia i dekorowania pierników w Żywym Muzeum Piernika oraz zwiedziliśmy Dom Mikołaja Kopernika.
Zadanie zostało zrealizowane przez Powiat Świebodziński ze środków budżetu państwa w wysokości 13000 zł na podstawie umowy nr MEN/DK/1564 z dnia 13 listopada 2025 roku w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pod nazwą „Wyjście z klasą”.

Czytaj więcej...
W listopadzie br. uczniowie klas 2/3B, 4/5A, oraz 4/5B na zajęciach z arteterapii wzięli udział w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży z klas I-VIII szkół podstawowych “Spotkania ze sztuką”, edycja 4. Tematem tegorocznej edycji była własna interpretacja twórczości Vincenta van Gogha. Organizatorem konkursu jest Fundacja PGE, z siedzibą w Warszawie.
5 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Nadesłano łącznie 3 254 prace z całego kraju, jury obradowało przez dwa dni, wyłoniło laureatów w trzech kategoriach wiekowych; klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII.
Nagrodą główną konkursu są wycieczki do jednego z siedmiu muzeów narodowych w kraju dla autorów najciekawszych prac i ich klas. W tym roku są to: Muzeum Narodowe w Warszawie, Gdańsku, Lublinie, Krakowie, Wrocławiu, Kielcach i Szczecinie. Do każdego z nich pojedzie po 30 klas z całej Polski. Wycieczki laureatów rozpoczną się już w marcu przyszłego roku.
W gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Oliwier Mieżeń z klasy 2/3B oraz Adam Korkiewicz z 4/5B. To właśnie oni i ich klasy pojadą wiosną do Muzeum Narodowego we Wrocławiu na lekcję muzealną ich życia. 😊
Gratulujemy młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów.
Joanna Weiss-Zjawin
Czytaj więcej...
Dnia 8 grudnia 2025 r. w auli naszej Szkoły odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Policji. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej, Branżowej Szkoły I stopnia oraz klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
Tematem spotkania było "Bezpieczeństwo w drodze do szkoły, bezpieczny powrót do domu oraz bezpieczne zachowania na terenie szkoły”.
Za współpracę i przekazanie w przystępny sposób wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie poprawnych wzorców i zachowań społecznych wśród naszych uczniów BARDZO DZIĘKUJEMY.
Czytaj więcej...